5 דברים שלא ידעתם על טפטים

האם ידעתם מה זה נייר דדו? מסתבר שנייר דדו זה טפט מיוחד שמשמש להדבקה בתחתית הקיר כדי לכסות את חלקו התחתון. מדובר בדרך כלל לא בהדפסה דיגיטלית שגם היא יכולה לשמש לגבולות. הדפסה דיגיטלית נחשבת אחת מהטכנולוגיות המעניינות שבהן הצורה או התמונה או התבנית נוצרת, משתנה ומעוצבת על ידי מערכות אלקטרוניות או במקרה זה מחשב ומדפסת. היום ניתן למצוא כבר תערוכות וציורים שנוצרו על ידי בינה מלאכותית.

מה עושים כאשר צריך ליצור חפיפה בין שני פסים של טפטים ולא רוצים שתהיה בליטה או שכבה עבה יותר מהרגיל? במקרים כאלו עושים חתך מיוחד שמאפשר לטפטים כמו להשתלב זה בזה. דווקא עבור מקרים כאלו אני נוטה תמיד להזמין מקצוענים שיעשו את ההדבקה מאשר להסתבך בהדבקות שאתה לא יודע איך לצאת מהם, אז אם אתם מכוונים יותר לתוצר הסופי ופחות בקטע של הנאה מההדבקה עצמה ופתרון אינסוף הבעיות והאתגרים המטורפים שהיא מביאה הייתי ממליץ על מדביק מקצועי.

אם רוצים ליצור אשליה של תקרה נופלת או תקרה נמוכה מה שהיא אז כדאי לכת על קווים אנכיים ולא רק אנכיים אלא ממש לחלק את הקירות עם גבולות ברורים שנמשכים עד לתקרה ולעיתים גם כוללים אותה. אני ראיתי שימוש מדהים של האפקט הזה בחדרי בריחה כאשר רוצים ליצור הרגשה של קבר או חלל מאוד נמוך מבלי להשקיע הרבה מאוד כסף בהנמכות גבס או בגלל מגבלות בטיחותיות – הטפטים הנכונים יכולים לעשות עבודה מדהימה ויעילה.

הנקודה האחרונה שרציתי לגעת בה במאמר הזה היא איך מורידים וקורעים טפטים מהקירות? מרבית הטפטים החדשים והעמידים נוצרו בצורה כזו שהם ממש לא נקרעים בקלות אלא להפך הם מסוגלים לעמוד בלחצים גדולים והאמת שגם להרטיב אותם לא עוזר כל כך או לפחות את אלו שנוצרו עם עמידות לרטיבות. מה שחשוב במקרים של תלישת טפטים כאלו הוא לשמור על זווית אחיזה של 45 מעלות או פחות בטפט כשמנסים לתלוש אותו אחרת עלול להיווצר מנוף גדול מדי על הקיר וראיתי מקרים שבהם חלקים מהקיר ולא רק הטיח מתפרקים עם הטפט ואז זה ממש לא נעים ומחייב תיקונים מקצועיים לפני ההדבקה של הטפט הבא.