למה גראס צריך להיות חוקי ?

למה גראס צריך להיות חוקי ?

בלגליזציה יש הרבה מעבר לחופש לעשן. טמונה פה שאלה של כוחה של המדינה על אזרחיה הנורמטיביים, כי מישהו החליט "להתלבש" על המעשנים הנורמטיביים, על מעשני הגראס הבלתי מזיקים, אלה שעובדים בעבודות כמו כולם, ומפנים את הכיסא למבוגרים באוטובוס, והאמנים, והיוצרים, וסתם אנשים מן השורה שמנסים לשרוד את החיים האלה. קבוצת האנשים הזו כ"כ גדולה שכולנו מכירים לפחות מישהו שמעשן.

גראס הוצא מחוץ לחוק בארה"ב בשנת 1937 ומשם התפשט לכל העולם בהשפעה כלכלית ופוליטית אמריקנית. עד אז, הוא היה בשימוש נרחב בתרבויות רבות לכל אורך ההיסטוריה המתועדת.

אינספור מחקרים הוכיחו שגראס מזיק פחות מטבק ואלכוהול -הסמים החוקיים- והרבה פחות מזיק מסמים פסיכיאטרים הניתנים לכל דורש באישור רופא, בעלי תופעות לוואי מזיקות ומציקות, וממכרים הרבה יותר מגראס. THC ו- CBD (שני החומרים הפעילים המופקים מצמח הגראס) לעומת זאת, הינם חומרים פסיכו-אקטיביים ותרפויטים (בהתאמה) טבעיים המופקים מצמח המסוגל לגדול פרא ברוב העולם, ואין צורך לסנתזם באופן מלאכותי, ויכולתם לחולל פלאים בקרב חולים במחלות שונות הוכחה במחקרים רבים.

כספי משלם המיסים מבוזבזים על איתור, מעצר, רישום, שיפוט ולעתים כליאה של אזרחים נורמטיביים שלא מזיקים לאף אחד. מכירה חוקית של גראס תוריד את עלותו, תקטין את הסיכון למעשנים (מאחר ויהיה בפיקוח) ותכניס למדינה מאות מיליוני שקלים בשנה במע"מ. כמו-כן, הפיכת הגראס לחוקי תפתח תעשיית חקלאות חדשה בארץ אשר תהווה מקור הכנסה ותעסוקה למשפחות רבות.

סיבי הקנאביס הם החזקים והעמידים ביותר מכל סוגי הסיבים הרכים והקשים והם מעולים לתעשיית הטקסטיל ולייצור בדים, חבלים ומפרשים. חומרים רבים נוספים מיוצרים מצמח הקנאביס, כגון: חומרי המסה ודילול, חומצות שומניות, תחליפי דיזל, דלק מטוסים ועוד…

לצמח הקנאבים אם כן שימושים רבים, תעשייתיים ורפואיים, ואפילו חברתיים!
האם אנשים צריכים לעשן כל היום? לא ולא, בדיוק כפי שלא מומלץ לעשן סיגריות כל היום.
האם אנשים יעשנו חופשי גם בזמן נהיגה או בעבודה? לא ולא, בדיוק כפי שאינם יכולים להשתכר בזמן נהיגה או בעבודה.
עישון גראס או צריכתו בכל צורה אחרת צריך להיות תחת פיקוח ומגבלות מסוימות שיקבעו בחוק, בדיוק כמו סיגריות ואלכוהול, אך הגיע הזמן שצריכתו או אי צריכתו יהיה עניין הנתון לשיקול דעתו של כל מבוגר אחראי, ולא מחוץ לחוק. אין כל תועלת בבזבוז המשאבים האדיר הנעשה מידי יום בגין אכיפת השימוש בצמח אשר מעולם לא נרשם מקרה מוות אחד אשר נגרם בגין השימוש בו.