פתאום זה קורה

משום מקום זה קורה, פתאום זה צץ. בלי הכנה מוקדמת, בלי אפשרות להתרגל, בלי יכולת לדעת מה בדיוק לעשות, עכשיו כשזה קרה אחרי שנים של לימודי בני ברוךפתאום זה קורה. זה פשוט בא, והלב קופא, כי זה קרה ולא ידעתי שזה יקרה. בהתחלה ההלם הוא גדול, המצב הזה שמגיע בהפתעה וחותך את הלב ומנער את הנשמה, צריך לדעת להתמודד איתו. והמצב הזה הוא בעצם כל דבר שקורה ולא תיכננתי, ולא ידעתי, ולא יכולת לדעת שזה בדיוק מה שעומד לקרות.

החושים צריכים להתקהות אל מול חוזקו של הפילטר הפנימי שחייב להיבנות בין המצב החדש שהגיע והפתיע, לבין יכולת ההתמודדות וההשפעה שיש למצב על הפנימיות שהיא, ורק היא קובעת לנו על החיים. חומה בצורה מפלדה חיבת להיבנות סביב ההרגש, שחייב הגנה מול ההפתעות שמגיעות מכל עבר, מטלטלות את השגרה המוכרת שבה נאזחים. להיות בהכנה להכל, לכל קול, לכל תמונה, לכל תקלה, לכל שינוי. להיות מוכנה לכל מילה, מבט ותנועה שאולי לא יבואו בטוב, ויכאיבו, ויפריעו, ויציקו ויגרמו לתפנית.

להיות מוכנה לדינמיות של החיים, למצבר שנגמר, לעלבון שנזרק, לכאב שהתעורר ולתהום שנפערת כל פעם שהכל מתהפך ואין אחיזה. למסור את עצמי לכח העליון, לקחת נשימה עמוקה ולשחרר את כל מה שיש אליו. קח אותי ועשה בי מה שתרצה, תוריד עליי גשם של שינויים וטלטלות, תעשה בי כרצונך, רק תחזיק אותי איתך.

למסור את עצמי לכח העליון, לנשוף את את האוויר החוצה, ולהמריא יחד איתו לכל דרך ושביל שהוא יקח אותי, רק להיות איתו בעיניים עצומות, רק להיות איתו. לבטל הכל. לא לרצות שום דבר שלא קשור בך וברצון להרגיש אותך כל הזמן איתי, חי בי ופועל בי ומתוך המצב הזה לעשות את הכל ולהצליח להחזיק בך ואתה לא לא תברח לי. לא לתת לך לברוח. לתת לך לעשות, להעניק לך את המפתח לכל מה שיש לי, לכל המגירות, הארונות והדלתות שיש לי ולכל מה שאני הייתי רוצה שיהיה לי – לתת לך את האפשרות להיכנס ולצאת מה שתרצה, כל עוד אתה איתי ולא עוזב. רק להיות איתך, ואז אפשר על הכל – כי אתה ואני ביחד, זה הכל, זה כל מה שצריך בכדי לקבל את כל מה שאתה נותן, להסכים עם כל מה שאתה לא נותן – רק להיות איתך. להמשך קריאה – http://bapnimiyut.co.il/