עקרונות בהפקת מוסיקה אלקטרונית.

רובנו שמענו והרגשנו את הקסם של מוסיקה אלקטרונית לא פעם . ואם רציתם להביאה את אישיותכם דרך צלילים סינטטים, גלים אורגניים או קווי פלסטיק המאמר הזה בשבילכם.
נתחיל עם הגדרתה וסקיתה ההיסטורית קצרה.
מוסיקה שיוצרים אותה בכלי נגינה אלקטרוניים וטכנולוגיית שונות.. באופן כללי, ניתן להבחין בין הצליל המופק באמצעים אלקטרו-מכאניים לבין הפקת טכנולוגיה אלקטרונית. דוגמאות של מכשירים לייצור קול מכני כוללים את telharmonium, HAMMOND, ואת הגיטרה החשמלית. ייצור צליל אלקטרוני טהור יכול להיות מושג באמצעות מכשירים כגון theremin, סינתיסייזר קול, מחשב.

עקרונות חשובים :
1. FAKE UNTIL YOU MAKE IT – זאת בעצם הפילוסיפה הבסיסית שמאחורי המוסיקה אלקטרונית ,גם היצרנים של כלי נגינה וגם המוסיקאים ומפיקים עובדים בשיטה הזאת . ומנסיים בעצם לדמות התנהגות של כלי נגינה אקוסטיים ואלקטרו-מכנים ע"י סינטיזיירים ,סאמפלרים ,מכונות תופים ותוכנות מחשב שונות .

2. It is now about when to play it is all about when not to
העקרון הזה הוא בעצם מבנה הבסיסי לכל שיר , טראק , מיקס , אלבום .הדבר החשוב ביותר במוסיקה אלקטרונית .
הקצב בשמו הגרוב או הביט הבסיסי לפעמים משולב עם בס ליין בסגנונות מסויימים .

3.Learn the RULE and then BREAK IT
העקרון הזה חשוב מאוד למתחילים ולמתקדמים . הוא אומר שחייבים ללמוד את החוקים הבסיסים של תאוריה מוסיקלית אך האומנות האמיתי לרוב מתחילה מטעוית קטנות.

4.Get out of the Comfort Zone
העקרון הזה ממליץ על חיפוש מתמיד . בתוך הים של סגנונות מוסקילית ויצירת שילובים חדשים .דווקה מתוך הניגודיים הכי חזקיים יוצאים הדברים הכי יפים.

5.Fresh Start is better then fine tuning of old tunes
מומלץ מאוד להתחיל יצירה חדשה במקום לנסות להציל או לשפר,כל יצירה חדשה היא מדרגת עליה מבחינה יצירתית ואימון נוסף לכישרון שלנו.