חתולים ותינוקות

חתולים ותינוקות

אם אתם הורים לעתיד ומגדלים חתול בבית, יתכן ואתם חוששים שכאשר תביאו את התינוק החדש הביתה החתול יקנא בתינוק ויתקוף אותו. יתכן ואתם אפילו שוקלים להוציא את החתול מהבית כדי למנוע פגיעה בתינוק.
כדאי שתדעו, שבדר"כ, עם תשומת לב וטיפול נכון, אין כל צורך להוציא את החתול מהבית, והתינוק שלכם יזכה לגדול יחד עם בעל חיים. וכדאי עוד שתדעו, שחשיפה לבע"ח כבר בשלב מוקדם מחזקת את מערכת-החיסון ומלמדת ערכים חשובים כמו אחריות, נתינה ואהבה.

הכנת החתול לבואו של הפעוט צריכה להיעשות באופן הדרגתי, עוד לפני הלידה:
אמצעי זהירות בריאותיים בסיסיים: קבלו מידע מקיף מהרופא והווטרינר שלכם בנוגע למחלות שעלולות לפגוע בכם ונהגו בזהירות הרצויה.
ארגנו את שגרת היום: הרגילו את החתול לקולות וריחות של תינוקות, למשל ע"י מריחת הקרם בו תשתמשו לתינוק, ואז תנו לחתול להריח את הקרם ותנו לו חטיף, כך הוא יקשר את הריח לחוויה חיובית.

אחרי הלידה, כשהתינוק יגיע הביתה, החתול שלכם ודאי יהיה סקרן ויתכן שיחשוש מעט מהתוספת החדשה והמרעישה, לכן השתדלו להישאר רגועים ואפשרו לו להריח את התינוק ואת הסביבה שלו. זכרו שהחתול התגעגע אליכם בזמן שהייתם בבית החולים, לכן חשוב שלא תסגרו אותו בחדר לבד בזמן שאתם מתארגנים מכיוון שזה עלול להגביר את הסקרנות והלחץ.


הרבה מאוד חתולים מאבדים עניין יחסית מהר ומחפשים להשתעשע במקום אחר. יתכן שהחתול שלכם ירגיש צורך לשמור על התינוק ויצפה בכם מטפלים בו. זה בסדר, שתפו אותו.
השתדלו לשמור על שגרת משחקים וליטופים, ובעצם כל דבר שהחתול רגיל אליו גם אחרי שהתינוק כבר נמצא בבית.

לסיכום, חשוב לתת לחתול שלכם את ההרגשה שהוא חלק בלתי נפרד מהמשפחה. למרות הקושי וחוסר הזמן המובנים, אל תזנחו את החתול שלכם.
כל זמן שהתינוק לומד לכבד ולהתייחס לחתול בעדינות הם כנראה יסתדרו טוב יחד. היכרות וחיבור נכון מתוך כבוד ואהבה, ישמרו את החתול שמח ורגוע ואת הילדים שותפים אחראים לשנים רבות.