הקסם של ים המלח

כל מי שעוסק בטיפוח עור ובתעשיית היופי יודע שהדיבור על מוצרי ים המלח הוא כמו על אגדה, מקום שמלא בתכונות ואוצרות מסתוריים ובריאים בטירוף. מכיוון שים המלח הוא משאב כל כך יקר נלחמו עליו מאות שנים ועכשיו הוא שטח שמור המוגן על ידי המדינות המקיפות אותו. ים המוות הזה הוא אוצר של משאבי טבע ומכיל 300% יותר מגנזיום, סודיום, קלציום, אשלגן וברומיד מכל ים או אוקיאנוס אחר בעולם. למרות שבים עצמו לא מתקיימים כמעט חיים הוא מקור מדהים לבריאות וליופי.

עוד מימי המצרים הקדמונים והאימפריה הרומית ידעו האליטות לנצל את עושרו של ים המלח למטרות בריאות ויופי דרך השימוש המושכל במלח הייחודי לים, בבוץ השחור – בוץ ים המלח ובטבילה במימיו לריפוי מחלות שונות. הפרעה האחרון של מצרים – קליאופטרה השביעית, כבשה את האימפריה המצרית ואת הטריטוריות הסמוכות אליה, אך עבורה ים המלח היה הפרס הגבוה והנחשק ביותר. הטבילה בים עצמו גרמה לה להרגשת התחדשות וצעירות וגרמה לה להיות נחושה להשיג את ים המלח. היא בנתה את הספא הראשון בעולם בים והביאה למצרים מזוודות ואגרטלים מלאים במי ים המלח, במלח עצמו ובבוץ השחור רווי המינרלים שהיא עשתה בו שימוש שיגרתי לטיפול בעורה.

כיום ים המלח עדיין מחזיק במוניטין מפורסם שבזכותו הפך למשאב מוגן. רק לחברות בודדות יש רישיון וגישה לקצור את אוצרות ים המלח ולנצל אותם מסחרית. ההגבלות אל החברות הללו נועדו כדי למזער את הפגיעה בים עצמו ולשמר את משאב הטבע לדורות הבאים. אך למרות ההגבלות, לצערנו, עדיין ניתן לחזות בפגיעות חמורות בים ובסביבתו והמובילה שבהן היא הבולענים המסוכנים שהם תופעה כמעט ייחודית בעולם וכנראה קשורים להתייבשותו של ים המלח.

החברות בעלות הגישה למשאבי ים המלח הן בין החברות המובילות בעולם מבחינה טכנולוגית ומדעית בכל הקשור לטיפוח עור ובריאות, חברות אלו מעסיקות את מיטב הכימאים, הגיאולוגים ורופאי העור המתמקדים ביצירת מוצרי הטיפוח והבריאות המובילים בעולם. חלקן אף עושה ניסויים שונים בין אם על בעלי חיים ובין אם לאו במטרה למקסם את התועלת מהמוצרים ולמזער ולמנוע כל פגיעה במרקם העור ובבריאות הגוף של הלקוחות העתידיים.